HAKKIMIZDA


Kadifeden bir dünya yarattık

Kadife üretimi konusunda Türkiye'nin en büyük ve en modern makine parkına sahip olan Işık Kadife, kurulduğu 1994 yılından bugüne, yenilikçi ve gelişimci yapısı ile döşemelik kadife kumaş ve halı üretimi konusunda sektöründeki öncü konumunu sürdürmektedir.

Bursa'da bulunan 25.000m2'lik tesisinde üretim yapmakta olan Işık Kadife sürekli olarak en son teknolojiyi takip ederek, makine parkını dokuma, baskı ve apre (kumaş terbiye) makineleri ile genişletmektedir.

Yıllık 6.000.000m döşemelik düz/jakarlı kadife kumaş ve halı üretimi yapılmakta olan tesisimizde, ihtiyaca özel tedarik ettiğimiz iplikler ile başlayan üretim süreci dokuma, boya, baskı aşamaları ile devam edip; kadife kumaş, şönil, kadife halı ve brokar gibi nihai ürünlere dönüşerek sonuçlanmaktadır.

Işık Kadife tasarım ve üretim ekibi; ipliğinden kumaş terbiyesine, deseninden rengine, kadifeye değer katan tüm ayrıntıları özenle harmanlamaktadır. Her kültürün, her coğrafyanın farklı ihtiyaç ve farklı beğenilerini göz önünde bulundurarak müşterilerine özgün koleksiyonlar tasarlamak ve üretmektedir.

Konularında uzman olan çalışanları ile müşterilerinin ihtiyaçlarını daima doğru algılayarak onları doğru ürünlerle buluşturmayı kendine ilke edinen Işık Kadife, üstün ürün kalitesinin yanı sıra hızlı ve zamanında ürün teslimi ile de yüksek müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

Işık Kadife üretiminin %95'ini Kuzey Amerika, Batı ve Doğu Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu, Uzakdoğu ve Orta Asya ülkelerine ihraç etmektedir.